Palanga — vienas Lietuvos pajūrio kurortų miestelių, pritraukiančių daug žmonių tiek vasarą, tiek ir žiemą, išgarsėjęs dar XIX a. pradžioje. Manoma, kad labiausiai šis miestelis išgarsėjo tuomet, kai Palangos dvarą 1829 m. įsigijo grafas M. Tiškevičius, ir šią grafystę jų giminė valdė net 116 metų. Sparčiausiai kurortas vystėsi nuo 1891 m., kuomet dvaro savininku tapo Feliksas, ir, įkūręs šeimą, po penkerių metų pradėjo statytis savo dvarą, tam pasisamdęs vokiečių architektą. Rūmams buvo pasirinkta nepaprasto grožio vieta visai šalia Baltijos jūros kranto ir Birutės kalno, kurį žemaičiai tebelaikė šventu. Dabar šiuose rūmuose įrengtas Lietuvos dailės muziejui priklausantis Gintaro muziejus, kuris yra vienas lankomiausių muziejų Lietuvoje. Pirmajame dvaro aukšte įrengta ekspozicija, supažindinanti apsilankiusiuosius su grafų Tiškevičių gyvenimu būtent šiuose rūmuose, galima apžiūrėti autentiškas erdves, tokias kaip Holą, Renginių salę, Raudonąjį saloną, Grafienės kabinetą, Melynąjį saloną, Jaunojo grafo kabinetą ir t.t., o pažvelgus pro langą į vidinį pilies kiemą, matomas nepaprasto grožio rožių sodas, kurį taip mylėjo ir puoselėjo grafienė Sofija. Jeigu tik turite laiko, būtinai prisėskite ant vieno iš daugybės čia esančių suoliukų ir įkvėpkite magiško rožių aromato.

Antrasis muziejaus aukštas skirtas gintarui, ir čia galima susipažinti su vadinamojo Šiaurės aukso susidarymo procesais, vyravusiais prekybos keliais, gavyba, apdirbimu, be to, muziejaus rinkiniuose yra sukaupta apie 29 tūkstančius eksponatų, o pamatyti ekspozicijoje galima apie 5 tūkstančius jų, todėl sugrįžę čia antram ar trečiam apsilankymui, visuomet rasite kažką naujo ir dar nematyto.

Šalia rūmų įrengtas ir nuostabus parkas, užimantis apie 101 ha. plotą, kuris iki šiol laikomas vienu gražiausių parkų visoje Lietuvoje ir Rytų Europoje, o prie jo projektavimo prisidėjo žymus prancūzų peizažistas E. Fransua Andre, todėl ir jo sukurtas parkas — peizažinis. Šis parkas įkurtas buvusio šventojo Birutės miško ir minėtojo Birutės kalno teritorijoje. Čia pasivaikščioti ir pasigrožėti meistriškai išvedžiotais takais, įrengtais gėlynais bei tvenkiniais būtina kiekvienam. Be to, jeigu nepatingėsite užkopti į legendomis apipintą Birutės kalną, stūksantį 21 m. virš jūros lygio aukštyje, galėsite pasigrožėti Baltijos jūra iš aukštai.