Kuršių nerija — ne vienintelis šios vietos pavadinimas. Dažnai ji skambiai pavadinama „Baltijos jūros perlu“. Ir ne be reikalo, nes vienąkart čia apsilankius, visuomet norėsis sugrįžti dar ir dar. Persikėlus keltu į Kuršių neriją, visą laiką, kol čia būsite, jus lydės neapsakomo grožio gamtos vaizdai, žali miškai, marių krantai iš vienos pusės, o Baltijos jūra — iš kitos. Ši vieta taip pat yra įtraukta į UNESCO Pasaulinio paveldo sąrašą. Kaip ir daugelis senųjų vietų Lietuvoje, taip ir ši yra apipinta legendomis. Stebuklingas buvo ir jos atsiradimas: vieną dieną milžinė Neringa žaidė Baltijos jūros pakrantėje ir sugalvojo iš smėlio supilti Kuršių neriją. Daugelis tikėjo, kad ši milžinė iš tiesų buvo Dzeuso sūnaus Heraklio moteriškasis atitikmuo.

Kuršių nerija buvo suformuota net prieš 5000 m., ir ilgai garsėjo kaip pagonių centras. XVIII a., nenumaldomai slenkant kopoms ir niekaip nepavykstant to sustabdyti, smėlis pasiglemžė daugybę žvejų kaimelių ir klestėjusių gyvenviečių, kurios tebesiilsi po storu smėlio sluoksniu.

Apsilankius Kuršių nerijoje, būtinai reikia skirti laiko ir dėmesio Parnidžio kopai, virš jūros lygio iškilusiai net 52 m. Čia įrengta apžvalgos aikštelė, nuo kurios galima grožėtis įspūdinga panorama, o atidžiau įsižiūrėjus matomas ir prieš tai minėtasis Ventės ragas. Tai – vienintelė iki šiol išlikusi pustomų kopų grandinė Lietuvoje, dar vadinama baltosiomis kopomis. Visai šalia – ir įspūdingasis Saulės laikrodis, sveriantį net 36 tonas. Manoma, jog astronominiu požiūriu tokia Saulės laikrodžio vieta yra ideali ir vienintelė, tinkanti tikram saulės laikrodžiui, nes tik iš čia atsiveria absoliutus matematinis horizontas, o Saulė, patekėjusi iš marių, vakare leidžiasi ilsėtis į jūrą.

Netoliese – ir daugybe legendų apipintas Raganų kalną, kurio aukštis — 42 m., čia eksponuojamos unikalų liaudies meną pristatančios medinės raganų, velnių ir kitų mistinių būtybių skulptūros. Nuo kalno viršūnės atsiveria graži Baltijos jūros bei Kuršių marių panorama. Legenda byloja, jog seniai seniai šis kalnas buvo ta vieta, ant kurios puotauti susirinkdavo raganos, velniai ir net deivė Ragė.

Tai — tik keletas lankytinų Kuršių nerijos objektų. Čia gausu pažintinių takų, kalnų, galima pasivaikščioti ir po legendinius Meilės, Tylos, Mirties slėnius, aplankyti daugybę muziejų, užkopti iki Nidos švyturio ir atrasti vadinamąjį Itališką vaizdelį, aprašytą paties Th. Manno. Tereikia tik laiko, ir Kuršių nerija taps jūsų.