Patys lietuviai senąjį kelią iki Klaipėdos, besidriekiantį pro pačius gražiausius kraštovaizdžius, vadina klasika. Važiuojant šiuo keliu, sustoti norisi prie kiekvieno senojo dvaro bei istorinės sodybos, kurie tik pasitaiko, o jų čia tikrai nemažai. Būtent šiame kelyje stūkso ir žaviosios Panemunės pilys — Raudondvario, Raudonės ir Panemunės. Pakeliui žavi kiekvienas senuosius laikus menantis miestelis: Raudondvaris, Veliuona, Raudonė. Jeigu sugalvotumėte juose stabteli ir šiek tiek pasivaikščioti akmenimis grįstomis gatvelėmis, pasijustumėte lyg grįžę į senuosius laikus, kuomet čia taip pat vaikščiojo ir Didysis Lietuvos Kunigaikštis Gediminas. Be to, šiame kelyje stūkso ir ne vienas piliakalnis. Vienas jų, Palemono kalnas, mena XIII laikus, o norint į jį užkopti, reikės suskaičiuoti net tris šimtus laiptelių.

Pradedant kelionę link Panemunės pilių, pirmiausiai visus pasitinka Raudondvario dvaro ansamblis su itin jaukiu nediduku miesteliu pašonėje. Šis dvaras kadaise priklausė Radviloms, vėliau – Tiškevičiams, ir visuomet buvo laikomas kultūros ir meno centru: ir dabar čia vyksta daugybė kultūrinių renginių, visuomet sutraukiančių daug žmonių. Be to, visi dvaro pastatai autentiškai sutvarkyti, o pasivaikščioti po čia esantį parką, kuriame žydi daugybė rožių – vienas malonumas.

Traukiant toliau ir mėgaujantis nuostabiais vaizdais, esančiais už lango, visų laukia Raudonės pilis, menanti XVI a. Šiuo metu čia veikia vidurinė mokykla, tačiau visi norintys gali užkopti į pilies bokštą, nuo kurio atsiveria nepakartojama panorama, bei pasivaikščioti po didžiulį pilies sodą.

Paskutinioji iš trijų šio kelio pilių — Panemunės, kuri tai pat yra ir viena mažiausiai pakeistų pilių Lietuvoje. Pastatyta apie 1604-tuosius metus, dabar ši renesansinė pilis sutvarkyta ir atrestauruota, čia įrengtas muziejus, kurį galima aplankyti, restoranas ir netgi nedidelis, tačiau prabangus viešbutis, jeigu norėtumėte pasijusti lyg tikri kunigaikščiai. Šalia pilies — įspūdingas sodas, kuriame dar senaisiais laikais buvo įrengti net 6 tvenkiniai ir, žinoma, daugybė pasivaikščiojimo takelių.

Bent kartą pravažiuoti šiuo maršrutu ir pajusti tikrosios, senosios Lietuvos dvelksmą, tiesiog privaloma. Tai — legendinės Lietuvos kelias, kuomet šalį valdė kunigaikščiai, stengęsi apsaugoti ją nuo kryžiuočių, o mažuose miesteliuose tiesiog virė gyvenimas. Liksite sužavėti ne tik legendinių pasakojimų, bet ir įspūdingų Nemuno vaizdų, lydėsiančių jus visos kelionės metu.