Pažaislio vienuolynas, esantis visai šalia Kauno, laikinosios šalies Lietuvos sostinės, pastatytas Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kanclerio K. Z. Paco, mena XVII a. Prasidėjus statyboms 1667 m., marmuras jo puošybai buvo plukdomas vandens keliu net nuo pat Krokuvos. Tai — vienas geriausiai išlikusių barokinio stiliaus vienuolynų su komplekse esančia Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčia, statyta italų. Visą sakralinį kompleksą kūrė daugybė Italijos menininkų: architektai D. Fredianis, broliai P. ir K. Putiniai, skulptorius iš Lombardijos D. Merlis, figūriniais ir ornamentiniais lipdiniais dekoravęs interjerą, vokietis M. Volšeidas, sukūręs bažnyčios fasadą ir didžiųjų vartų skulptūras, dailininkas iš Florencijos M. Palonis, nutapęs 140 įvairaus dydžio ir siužetų freskų bei D. Rosis, sukūręs įspūdingąją bažnyčios kupolo freską.

Legenda byloja, jog fundatorius K. Z. Pacas nusipirko Pažaislio kaimą, o kitoje Nemuno pusėje, ant Tylos kalno, pastatė vienuolyną vienuoliams kamalduliams, kurie čia gyveno daugiau kaip pusantro šimto metų. Vėliau jis tapo vieninteliu kamalduliams priklausančiu vienuolynu, patekusiu į Rusijos imperijos teritoriją. Po 1831 m. sukilimo, vienuolynas buvo uždarytas ir pritaikytas stačiatikiams, o kamalduliai, konfiskavus jų turtą, ištremti į vienuolynus Mogiliovo srityje. Pažaislio kaimo dabar jau taip pat nebėra, jį, kaip ir dalį vienuolyno teritorijos, užliejo Kauno marios, tačiau Pažaislio vienuolynas tebestovi, ir vis dar išlikęs toks pat didingas ir paslaptingas. Kalbama, kad Pažaislyje, keliaudamas iš Vilniaus pro Kauną, buvo apsilankęs ir pats Napoleonas.

Į teritoriją galima patekti pro didžiulius vartus, kokių iš viso vienuolyne yra net devyni. Senaisiais laikais, priėjus prie vartų ir patraukus čia pakabintą varpą, ateidavo vienuolis, ir tik jis nuspręsdavo, ar galėsi įeiti į vidų, ar ne.

Po Pirmojo pasaulinio karo Pažaislio vienuolynas buvo atiduotas Šv. Kazimiero kongregacijos vienuolėms, atvykusioms į Lietuvą iš Čikagos. Galiausiai, 1992 m. vienuolyną vėl atgavus seserims kazimierietėms, dalį komplekso, kuri nebuvo naudojama, jos išnuomojo, o pačios gyvena visai kitoje vienuolyno dalyje, kuri nėra viešai lankoma ir prieinama. Dabar čia įsikūręs prabangus viešbutis ir restoranas, tačiau pasižvalgyti po teritoriją ar sudalyvauti mišiose kartu su vienuolėmis gali kiekvienas norintis. Netoliese yra ir Kauno jachtų klubas, kuriame smagu pasivaikščioti bei pasigrožėti apylinkėmis.