Drąsiai galima teigti, kad jeigu norite sužinoti, koks yra tikrasis Lietuvos vėjas, važiuokite į Ventės ragą — vėjuočiausią Lietuvos vietą, esančią pačiame šalies kampe, prie Kuršių marių. Šis pusiasalis teužima tik 5,5 km ilgio ir 2,2 km pločio, tačiau jame apsilankyti ir pajusti keistą dangaus ir vandens susiliejimo į vieną jausmą tiesiog būtina. Ši vieta pasižymi įdomia istorija: kadaise kryžiuočiai čia buvo pastatę pilį ir bažyčią, kurias sugriovė stiprios marių bangos. Čia stovi ir seniausias Lietuvoje esantis švyturys, menantis 1837-tuosius metus. Tuomet jis buvo apšviečiamas lempa, kurenama alyva. Visi norintys ir, žinoma, nebijantys vėjo, gali pasinaudoti proga ir į jį užlipti bei pasižvalgyti po apylinkes: atidžiai apsidairę tikrai išvysite Kuršių neriją, Nidą ir Preilą. Tai — ko gero vienintelis švyturys Lietuvoje, į kurį leidžiama užlipti lankytojams. Seniausiam Lietuvos švyturiui kompaniją čia palaiko ir paukščių žiedavimo stotis, įkurta garsaus Lietuvos gamtininko T. Ivanausko. Įdomu tai, jog būtent per šią vietą eina pagrindinis Lietuvoje paukščių migracijos kelias, siekiantis net pietinę Afriką, todėl teigiama, jog Ventės ragas — viena geriausių vietų visoje Europoje, norint stebėti migruojančius paukščius. Vaizdai išties pakeri kiekvieną apsilankiusįjį: pamėginkite įsivaizduoti maždaug tris šimtus tūkstančių paukščių, praskrendančių čia per parą! Besidomintys Ventės rage atras ir muziejų, supažindinantį keliautojus su paukščių žiedavimo istorija bei jų migravimo tyrimais, ichtiologinę laboratoriją bei meteorologinę stotį. Nusileidę taku žemyn, marių link, atrasite Meilės akmens skulptūrą, ant kurios prisiminimui galite užkabinti meilės spynelę.

Pasivaikščioję po Ventės ragą tikrai neliksite alkani, nes visa šalia yra įsikūręs ir vienas geriausių Lietuvoje šviežios žuvies restoranų, „Šturmų švyturys“, savo architektūra puikiai atspindintis XIX a. Mažosios Lietuvos dvasią. Jame dirba net trys žvejų brigados, kiekvieną dieną ir bet kokiu metų laiku išplaukiančios į marias žvejoti. Būtent šių žmonių dėka restoranas yra toks nepakartojamas ir klestintis, o jame ruošiamų patiekalų kokybė – pati aukščiausia.

Ieškantys nuotykių ir turintys daugiau laisvo laiko Ventės rage gali pasivažinėti dviračiais, taip geriau atrasdami apylinkes, išplaukti laivu į marias į neapsakomas vandens ir vėjo erdves, arba smagiai papramogauti plaukiodami baidarėmis.