Pažintį su šalimi visuomet verta pradėti nuo sostinės. Lietuvos sostinė Vilnius garsėja daugybe gražių ir vertų aplankyti vietų. Reikia paminėti ir tai, jog šio miesto senamiestis yra įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Norint pažinti miestą, vienos dienos tikrai nepakaks, tačiau pasivaikščiojimas bus labai malonus, nes kiekviename žingsnyje jūsų lauks ne tik jaukios gatvelės, bet ir daugybė istorinių objektų, kuriuos norėsis apžiūrėti iš arčiau. Pirmasis tokių objektų — Lietuvos Valdovų rūmai. Tai — didingi renesansinio stiliaus rūmai, kuriuose nuo 1530 m. gyveno Gediminaičiai. Dabar čia įkurtas Nacionalinis muziejus. Jame apsilankę galėsite sužinoti viską apie šalies istorinius įvykius, apžiūrėti daugybę radinių bei fragmentų.

Visai greta Valdovų rūmų yra ir gražiausia gatvė Vilniaus senamiestyje — Pilies gatvė. Ji taip pat yra ir seniausia šiame senamiestyje, o jau nuo 1530 m. rašytiniuose šaltiniuose buvo minima kaip pagrindinis kelias, vedęs į pilį, stūksančią ant kalno šalia, kuri minima dar nuo 1323 m. Vaikštant šia gatvele smagu pasidairyti, ir įdomu tai, kad vieni pastatai čia yra gotikinio stiliaus, o kiti — renesansinio. Senaisiais laikais tai buvo turtingųjų miestiečių gatvė, jie čia kūrėsi ir statėsi namus.

Taigi, pasivaikščiojus Pilies gatve ir pakėlus akis į viršų, pamatysite ant kalno didingai stūksančią Gedimino pilį. Kiekvienas lietuvis tikrai žino pilies atsiradimo legendą, kuri byloja, jog Didysis Lietuvos kunigaikštis, po sėkmingos medžiokės užtrukęs grįžti namo, liko nakvoti kalno papėdėje ir susapnavo pranašišką sapną, jog ant šio kalno stovi didelis geležinis vilkas ir staugia taip garsiai, lyg būtų ne vienas, o šimtas jų. Būtent todėl šioje vietoje buvo pastatyta pilis, atlaikusi daugybę kryžiuočių puolimų, o jos papėdėje — Lietuvos sostine tapęs Vilniaus miestas, taip pavadintas dėl šalia tekančios Vilnios upės. Užkopus į pilies kalną ir pasigrožėjus nuostabia miesto panorama, galima užeiti į čia esantį muziejų.

Vaikštant po Vilnių bei jo senamiestį atrasite ir daugiau gražių, aplankyti vertų vietų, apžvalgos aikštelių ir muziejų, tačiau ypač daug čia senųjų bažnyčių: Šv. Onos, Šv. Pranciškaus Asyžiečio, Šv. apaštalų Petro ir Povilo, Šv. Kotrynos, Šv. Dvasios, Šv. Stanislavo ir Šv. Vladislavo arkikatedra, Aušros vartai. Visos jos mena senuosius laikus, o pirmoji arkikatedra buvo įkurta dar Didžiojo Kunigaikščio Mindaugo laikais, 1251 m., kuomet jis priėmė krikštą.